Loading...
X Canlı Destek
Adınız Soyadınız:
Email Adresiniz:
Mesajınız:
CANLI DESTEK
X
BELEK

Belek’i Akdeniz Bölgesi’nin diğer yerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği vardır ki, o da bu bölgenin doğal yaşam dengesine en az müdahalede bulunmaya çalışarak düzenlenmesidir. Bu yüzden diğer yerlere göre çok daha temiz ve el değmemiş gözükür Belek. Gerçekten de öyledir ve bu durum ona ayrı bir güzellik katar. Serik ilçesine bağlı küçük bir kasaba olmasına rağmen, özellikle yaz aylarında gördüğü yoğun ilgi sebebiyle nüfusu bir anda artar. Biz de, korunaklı doğal yaşamı, tarihi güzellikleri, çam ve okaliptüs ağaçlarının ferah havasıyla büyüleyici bir yer olan Belek’i keşfe çıkmayı düşünenler için, görülmesi gereken yerlerin bir listesini çıkardık.

Dinler Bahçesi
Üç büyük din, bir arada ve kardeşçe… Belek’in simgesel merkezlerinden biri olan Dinler Bahçesi, üç farklı dini de bünyesinde birleştirerek yüz yıllardır herkesi kucaklıyor. Cami, kilise ve sinagog, üçü de aynı bahçeye açılıyor ve herkes aynı yerde, bir arada özgürce ibadetlerini gerçekleştirebiliyor. Her özel gün ve bayramın kutlandığı, kültürlerin kaynaştığı Dinler Bahçesi’ni Belek’te görülmesi gereken yerler listenizin en üst sıralarına ekleyin.

Aspendos Tiyatrosu
Bölgenin en önemli tarihi yapısı Aspendos Tiyatrosu’dur. 15.000 kişilik seyirci kapasitesi ile antik zamanlara göre devasa bir tiyatro olan Aspendos, 2000 yıllık geçmişine rağmen oldukça iyi korunmuş ve eskisini aratmayacak bir durumla günümüze kadar ulaşmıştır. En çok sevindiren özelliği ise, hala kullanılıyor olması. Perge Antik KentiPerge ilçesine vardığınız zaman, mozaiklerle kaplı uzun yolu takip edin, karşınızda Perge Antik Kenti’ni bulacaksınız. Helenistik Dönem’e ait olan antik kent, Belek’e geldiğinizde kesinlikle atlanmaması gereken bir gezi noktası. Bir zamanlar Pamfilya’nın başkenti konumunda, oldukça önemli bir yere sahip olan Perge’de antik hamamları, akropolisi ve şehir meydanı olarak kullanılan agorayı ziyaret edebilirsiniz.

Kurşunlu Şelalesi Belek’in çarpıcı doğal güzelliklerinin başında Kurşunlu Şelalesi gelir. Tertemiz sularının altından ulaşılabilen gizli mağarası ile heyecan verici bir keşif noktası. Şelalenin bulunduğu yer, hala yüzden fazla sayıda kuş çeşidine de ev sahipliği yapıyor. Tabiatın büyüleyici eserlerinden birine tanıklık etmek istiyorsanız, mutlaka Kurşunlu Şelalesi’nin huzurlu atmosferine misafir olun.

Silyon Antik Kenti Dünyanın en iyi korunan antik kentlerinden birisidir Silyon Antik Kenti. Hala eski formunu muhafaza eden Bizans yapıları, kulesi ve kapısıyla kesinlikle görülmeyi hak ediyor. Serik’te yer alan Koçhisar Tepesi’ne kurulmuş olan antik kentin, diğer antik yerleşim yerlerinden çok farklı olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Golf Sahaları
Belek’in meşhur olduğu bir diğer alan da, tabii ki golf sahaları. Türkiye’nin en büyük golf sahalarına ev sahipliği yapan Belek’te dönem dönem turnuvaları da yakalayabilirsiniz. Eğer bu sporla ilgileniyorsanız, Belek’in mükemmel manzarasına kurulmuş seçkin golf sahaları sizi fazlasıyla tatmin edecektir.