Loading...
X Canlı Destek
Adınız Soyadınız:
Email Adresiniz:
Mesajınız:
CANLI DESTEK
X
ÖZEL YAT

 

Genel olarak üretilen yatlar amaçlarına göre gezi amacı ile üretilen ve yük nakli amacı ile üretilen tekneler olarak iki kategoride toplanır. Gezi amacı tekneleri ise klasik ahşap yatlar ve modern yatlar ana başlıkları altında sıralanabilir. SARABI TRAVEL hizmetinize aşadaki yat çeşitlerini sunmaktadır.

GEZİ AMAÇLI KLASİK AHŞAP YATLAR - GULETLER

Gezi amaçlı ahşap yat üretimi günümüzde oldukça gelişmiş ve tamamı yerli üretim olan son derece konforlu çeşitli standartlarda tekneler mavi yolculuk tutkunlarının hizmetine sunulmuştur ve sunulmaya da devam edilmektedir. Genel olarak üretilen bu teknelere GULET adı verilmektedir.

Ahşap yatlar kendi içlerinde her ne kadar dizaynlarına göre sınıflandırılsa da mavi yolculuk da sınıflandırma teknenin boyu, kabin, sayısı, arma donanımları, üretimde kullanılan malzemeler ve aksesuarlarına göre başlıca üç sınıfta toparlana bilir.

Standart Guletler

Genelde boyları 20 metre civarlarında en mutevazı şekilde donatılmış kabinleri ve tuvaletleri çok büyük olmamakla birlikte tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ölçü ve niteliklerdeki ahşap tekneler bu sınıfa girer

Standart Gulet Tekneler

Lüks Guletler

Bu sınıf tekneler yapım aşamasından başlanılarak daha lüks materyallerle üretimi yapılmış salonu, kabinleri, banyoları oldukça lüks döşenmiş misafirlerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak nitelikte klima, jeneratör sistemleriyle donatılmış görselliği ve donanımı ile dolduran teknelerdir.

Lüks Gulet Tekneler

Delüks Guletler

Delüks guletler yapım aşamasından itibaren yine en ince detaylar göz önünde bulundurularak üretilmiş boyları 40 metreye kadar olmasına karşın kabin sayıları az ve bu sayede misafirlerine oldukça geniş yaşam alanları sağlayan seçkin konuklar için her türlü konfor ve lüksü bünyesinde barındıran teknelerdir. Delüks guletlerde her türlü konforun yanı sıra yemekler servis ve ikramlarda da kendinizi ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayacak tüm gerekler yerine getirilmektedir. Ayrıca delüks yatlar da mutlaka personel kabinleri yeterli sayıda olmakta isteğe bağlı hosteslerde teknede bulundurularak servis hizmetleri sunulmaktadır.

Delüks Gulet Tekneler

Modern yatlar

Modern yatlar çok çeşitli teknik ve materyalden imal edilmelerine karşın iki ana başlıkta toplanırlar makine ile seyir yapan (Motor yat), rüzgar ile seyir yapan (Bareboat) denilmektedir. İmalatlarında ise genelde fiberglas ve çelik kullanılır. Yelkenli Tekneler ( Bareboat )

- Motorlu tekneler (Motor Yat)

Kısa sürede uzun mesafeler kat edebilme amacına yönelik dizayn edilmiş bu yatların üretiminde fiber glas ya da çelik kullanılır. Genelde iki ya da daha fazla büyük makine sayesinde yüksek seyir hızına sahip bu tekneler lisanslı kişiler tarafından personelsiz kiralanabileceği gibi uygulamada personeli ile birlikte kiralanması tercih edilir. Motor Yatlar günümüzde her türlü konforu ve lüksü bünyesinde barındıran ve mavi yolculuk tutkunlarına sunan son derece lüks yatlardır.

SARABI TRAVEL ile tatilin keyfini yaşa.